
Les og lytt gratis i 30 dager
Kampen om Narvik: 62 desperate dager
Fra 139 kr/måned etter prøveperioden. Ingen bindningstid.

Les og lytt gratis i 30 dager
Len deg tilbake med Nextorys app og finn din neste historie blant flere hundretusen lydbøker og e-bøker.
Fra 139 kr/måned etter prøveperioden. Ingen bindningstid.
En sommer fylt med bøkerLytt og les gratis i en hel måned
Kampen om Narvik: 62 desperate dager
Slaget om Narvik har blitt omtalt som Hitlers første nederlag i andre verdenskrig. Kampene fra 9. april til 10. juni 1940 var et internasjonalt felttog av voldsomme dimensjoner, som skulle få vidtrekkende konsekvenser for krigens utvikling.
Etter 62 desperate dager med innbitte kamper og store tap både blant militære og sivile ble Nord-Norge oppgitt uten at de tyske styrkene hadde blitt tvunget til kapitulasjon. Staute norske offiserer gråt de de innså at tapene og blodslitet hadde vært forgjeves.
I Kampen om Narvik forteller Asbjørn Jaklin historien dag for dag. Ved hjelp av et enormt innsamlet materiale bestående av dagbøker, brev og rapporter kommer han tett på enkeltpersoner på begge sider og bringer samtidig det historiske overblikket. Boken inneholder tidslinjer og kart som viser kamphandlingene. Kampen om Narvik er en stor leseropplevelse for alle historieinteresserte.
Kampen om Narvik: 62 desperate dager er tilgjengelig som lydbok.
Dette liker andre med Nextory
Det er så bra å kunne lytte til en god bok når jeg sitter i bilen eller på flyet eller toget.

Lett og lese og bra at man kan stille inn bakgrunnsfarge og tegnstørrelse.

Rask og trivelig kundetjeneste, bra utvalg og pent brukergrensesnitt. Appen utvikles stadig.

Hundretusenvis historier venter
Les og lytt så mye du vil. Du velger selv når du vil bytte eller avslutte abonnementet ditt.
Bøker er mer gøy enn noen gang
Flere enn 11 000 lesere har gitt Nextory fem stjerner som karakter i App Store og Google Play.
Bokutfordre deg selv
Sett deg dine egne lesemål og følg din egen lesestatistikk med funksjonene Bokutfordringen og Lesedagboken.
Karoliussen
2022-02-17
Får den ikke frem som lydbok.